Budynki całoroczne to świetne rozwiązanie dla osób które szukają niedrogiego ale praktycznego rozwiązania wybudowania budynku o cechach budynku całorocznego użytkowania – w pełni wykończonego. W zimę można ogrzewać wnętrze i swobodnie w nim przebywać nawet w bardzo zimne noce. W lato wnętrze nie będzie się nagrzewać co także wpłynie na komfort użytkowania. Standardowo budynki mają 2,5m wewnątrz ale dostępne są też wyższe do 3,5m.

1 – ŚCIANYŚciany mają 10 cm styropianu, z zewnątrz są otynkowane, dzięki czemu budynek wygląda jak murowany a przy tym jest ocieplony. Wewnątrz ścianki jest ukryta konstrukcja nośna z drewna klejonego, dzięki czemu konstrukcja budynku jest trwała i bezpieczna – opatentowane rozwiązanie !
2 – WYMIARYBudynek można zamówić w dowolnym wymiarze – możliwość dopasowania się do każdej istniejącej już zabudowy.
3 – KONSTRUKCJA DACHU – Dach o konstrukcji drewnianej obliczony w programie PAMIR wytrzyma obciążenie III strefy śniegowej wraz z ewentualną fotowoltaniką. Strop dachu ocieplony jest 15cm styropianem co kluczowo wpływa na ocieplenie całego budynku. Połać dachowa wykonana z blachodachówki lub blachotrapezu wraz z pełną obróbką blacharską firmy BLACHOTRAPEZ z orynnowaniem firmy GALECO.
4 – WIATYDo każdego budynku możemy zaprojektować i wykonać trwałą wiatę z każdej strony budynku – na każde 500m2 działki można wykonać dodatkowo 50m2 wiaty, może być połączona z budynkiem 35m2 lub osobno.
5 – WNĘTRZE Wewnątrz ścianki są już wykończone na biało, nie ma dodatkowych kosztów na wykończenia. Gładka biała blacha pozwala utrzymać na długo wnętrze w czystości i elegancji. Na ścianie można montować różne półki, haki, korytka do instalacji elektrycznej.
6 – RÓŻNE ROZWIĄZANIA WNĘTRZA – Jesteśmy w stanie wykonać każdą aranżację wewnątrz budynku, stosując własne ścianki działowe o grubości 10cm – ścianki działowe są wewnątrz ocieplane 10cm styropianu, są wzmacniane konstrukcją drewnianą i obydwie strony są już wykończone na biało.
7 – SUFIT standardowo sufit jest wykończony na biało blachą trapezową T8. Na suficie można montować lampy i inne lekkie rzeczy.
8 – ORYNNOWANIEw każdym budynku montujemy orynnowanie firmy GALECO dzięki czemu można zbierać wodę, lub właściwie ukierunkować.
9 – DRZWIDrzwi firmy HORMANN – w atrakcyjnych promocyjnych cenach produkty firmy Hormann, będą cieszyć swoją niezawodnością i jakością. Poza tym możemy dopasować się otworem drzwiowym pod każdy inny wymiar jaki klient będzie potrzebował.
10 – OKNA, WYWIETRZNIKI, OTWORY w razie potrzeby wmontujemy każde okno(a), wykonamy dodatkowe wymagane wywietrzniki lub jakiekolwiek inne otwory wentylacyjne czy innego zastosowania.

ŚCIANA OGNIOWA IE60 – jeżeli jest taka potrzeba to możemy zbudować ścianę ogniową o szczelności i izolacyjności ogniowej EI 60 (certyfikowanej przez firmę Fermacell) – często przy budowie budynku w odległości poniżej 3m od granicy wymagana jest budowa takiej ścianki.

Wypełnij poniżej formularz aby otrzymać szczegółową wycenę…

500cm
700cm
250cm
zaznacz co dodatkowo ma być w wycenie
Klikając wyślij zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych. więcej informacji na stronie www.panelbud.pl/rodo (BUD)