Ocieplone budynki w trzech wariantach:

Budynek mieszkalny – ścianka z ociepleniem 30-35cm , wewnątrz wykończenie z płyty gipsowej, z zewnątrz otynkowany, brak widocznych łączeń.
Budynek socjalny – ścianka z ociepleniem 30-35cm, wewnątrz ścianka z białej blachy, z zewnątrz otynkowany brak widocznych łączeń.
Budynek standardowy – ścianka z ociepleniem 10cm, wewnątrz ścianka z białej blachy, z zewnątrz łączenia wykończone silikonem akrylowym.

1 – ŚCIANYŚciany mają 10-35 ocieplenia, i z zewnątrz są otynkowane, dzięki czemu budynek wygląda jak murowany a przy tym jest ocieplony. Wewnątrz ścianki jest ukryta konstrukcja nośna z drewna klejonego, dzięki czemu konstrukcja budynku jest trwała i bezpieczna – opatentowane rozwiązanie ! Przy rozwiązaniach mieszkalnych i socjalnych na zewnętrzne ścianki dodatkowo dokładany jest styropian 20-25cm i na to siatka, klej i tynk co daje 30-35cm ocieplenia .

I – ścianka standardowa
II – ścianka socjalna
III – ścianka mieszkalna

A – pierwszy panel , B – drugi panel

1 – styropian
2 – drewniany szkielet z drewna klejonego
3 – biała blacha
4 – otynkowana blacha ocynkowana
5 – blacha ocynkowana z powłoką
6 – Tynk od strony zewnętrznej
7 – Tynk / siatka/ klej
8 – płyta karton-gips
9 – wełna mineralna

2 – KONSTRUKCJA DACHU Dach o konstrukcji drewnianej obliczony w programie PAMIR wytrzyma obciążenie III strefy śniegowej wraz z ewentualną fotowoltaniką. Strop dachu ocieplony jest standardowo 15cm styropianem. Dla bardziej wymagających strop dachu możemy wykonać z większym ociepleniem. Połać dachu wykonana z blachodachówki lub blachotrapezu wraz z pełną obróbką blacharską firmy BLACHOTRAPEZ . Pod połacią dachu montujemy folię paraizolacyjną dla lepszego odprowadzani wilgoci z budynku.

3 – WNĘTRZE Wewnątrz ścianki są już wykończone na biało, nie ma dodatkowych kosztów na wykończenia. Gładka biała blacha to standardowe rozwiązanie – pozwala utrzymać na długo wnętrze w czystości i elegancji. Na ścianie można montować różne półki, haki, korytka do instalacji elektrycznej. Dla rozwiązań mieszkalnych można wewnętrzną część ściany zamówić z płyty gipsowej lub gipsowo-wapiennej.

4 – RÓŻNE ROZWIĄZANIA WNĘTRZA – Jesteśmy w stanie wykonać każdą aranżację wewnątrz budynku, stosując własne ścianki działowe o grubości 10cm – ścianki działowe są wewnątrz ocieplane 10cm styropianu lub wełną wygłuszającą. Ścianki są wzmacniane konstrukcją drewnianą i obydwie strony są już wykończone na biało (biała blacha płaska) lub z płyty gipsowej lub gipsowo-wapiennej do pomalowania na własny kolor. Sufit standardowo jest wykończony na biało blachą trapezową T8. Na suficie można montować lampy, instalacje wentylacyjne i inne lekkie rzeczy. W opcji mieszkalnej sufit przygotowany jest do zamontowania zawieszanego sufitu z karton-gipsu.

5 – OKNA, WYWIETRZNIKI, OTWORY podobnie jak z drzwiami możemy zamontować kupione u nas okna firmy OknaExpress , natomiast okna które już klient ma nie montujemy. Możemy wykonać wszelkie dodatkowe wymagane elementy budynku wymagane w projekcie stanowiące integralną część budynku. Na przykład wywietrzniki, otwory kominowy (tylko w ścianach) otwory do instalacji gazowej, prądowej.

6 – DRZWI – Zazwyczaj montujemy drzwi firmy HÖRMANN ale możemy zamontować każde inne które u nas klient kupi, jest tu pełna dowolność. Klient może zamówić też budynek bez drzwi podając wymiary otworów i zamontować je później we własnym zakresie ( drzwi kupione gdzie indziej przez klienta lub jeżeli klient ma już jakieś drzwi to ich montażu nie wykonujemy).

7 – ORYNNOWANIE / OBRÓBKI BLACHARSKIE / INNE – w każdym budynku montujemy orynnowanie firmy GALECO dzięki czemu można zbierać wodę, lub właściwie ją ukierunkować. Obróbki blacharskie wykonane zazwyczaj pod kolor połaci dachowej .

ŚCIANA OGNIOWA IE60 – jeżeli jest taka potrzeba to możemy zbudować ścianę ogniową o szczelności i izolacyjności ogniowej EI 60 (certyfikowanej przez firmę Fermacell) – często przy budowie budynku w odległości poniżej 3m od granicy wymagana jest budowa takiej ścianki

Wypełnij poniżej formularz aby otrzymać wstępną wycenę…

500cm
700cm
250cm
zaznacz co dodatkowo ma być w wycenie
Klikając wyślij zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych. więcej informacji na stronie www.panelbud.pl/rodo (BUD)