Panelbud

Podłoże wykonane z kostki brukowej to różne problemy: 

1. Kostka jako niejednolity, nie monolityczny element ma tendencje do niekontrolowanego opadania, obsuwania się – powstają wtedy szpary, szczeliny które są trudne do opanowania lub niemożliwe do uszczelnienia.

2. Przez szczeliny między kostką a kostką, przedostaje się wilgoć z ziemi do wnętrza budynku a wilgoć w każdym budynku jest niepożądana. Usunięcie wilgoci w budynku z podłożem kostki brukowej jest często nierealne.

3.  Szczeliny które powstają między opadającą kostką a ścianką budynku to kolejne zmartwienie które usunąć nie jest łatwo. Po deszczu wewnątrz budynku pojawiają się na podłodze zacieki wody – nie wygląda to ładnie – patrz zdjęcia poniżej. 

4. Przymocowanie budynku do kostki żeby mógł oprzeć się porywom wiatru jest mało-wystarczalne lub niewystarczalne –> wymagane jest wtedy dodatkowe mocowanie do gruntu poprzez np. wkręty do ziemi – dodatkowy koszt. 

5. Dla jak najlepszego ograniczenia przedostawania się do wewnątrz budynku wody wskazane jest wykonanie płyty fundamentowej powyżej kostki brukowej o minimum 1-3cm.