1. Czy garaż w wybranych prze zemnie parametrach może stanąć w granicy działki? (nie chodzi mi o przepisy tylko o techniczną możliwość budowy).
    ODP: Z naszej strony nie ma problemu budowy budynku w granicy. Jedyny wyjątek to budowa ściany ognio-wytrzymałej (np. iE60) wymaga minimum 80cm miejsca od zewnątrz budynku
  2. Czy zmiana kierunku spadku dachu z Tyłu na Przód wpływa na wyceną ?
    ODP: Nie wpływa.
  3. Ile będzie kosztował zakup projektu, gdyż muszę zdobyć pozwolenie na budowę?
    ODP: Ceny jak widziałem są różne w przedziale od 1500 do 4000zł . Najlepiej nawiązać kontakt z lokalnym projektantem który zna pracowników w urzędzie – wówczas wszystko przebiega sprawniej i szybciej. Wybranemu przez Państwa projektanta – doślemy bezpłatnie wszystkie potrzebne informacje związane z naszą technologią które będą mu potrzebne do wykonania projektu.
  4. Co zrobić gdy chcę wybudować garaż w granicy działki?
    ODP: Jeżeli miejski plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) pozwala na budowę w granicy to nie stoi nic na przeszkodzie żeby taki budynek zgłosić uproszczoną procedurą – na zgłoszenie. Jeżeli w planie zagospodarowania przestrzennego nie ma takiej możliwości to projektant niczego nie zmieni (przynajmniej taką mam wiedzę). Należy wtedy pisać najpierw do Urzędu Miejskiego o odstępstwo od przepisów Prawa Budowlanego, jeżeli się nie zgodzą to należy pisać do Wojewody (ale najpierw musi być w urzędzie niższej instancji odmowa). Pomoc Prawna w napisaniu prawidłowo takiego pisma to ok 500zł (warto zapłacić gdyż prawnik który specjalizuje się w Prawie budowlanym często taką decyzję podpiera różnymi przepisami prawa budowlanego ) – tu mogę polecić firmę która znamy i która specjalizuje się w przepisach prawa budowlanego Spółka Prawnicza PELTZ , http://www.peltz.pl .
  5. Czy budowa większego budynku niż 35m2 , np: 60m2 jest możliwe w procedurze NA ZGŁOSZENIE ?
    ODP: Tak, wykonywaliśmy już takie realizacje, jednak obecnie urzędy niechętnie wydają pozytywne decyzje -> wtedy należy pisać do wojewody odwołanie od decyzji. Wcześniej w 8 przypadkach na 10 przechodziły bez problemu już w urzędach a pozostałe 2 przechodziły u wojewody. Obecnie prawo zezwala budowę na każde 500m2 działki, dwa wolnostojące budynki do 35m2, więc połączone mogą mieć nawet 70m2. Takie budynki muszą wykazywać się samowystarczalną i niezależną konstrukcją, mogą być połączone połacią dachową, obróbką blacharską czy rynną. Aby urzędnik miał wiedzę o tym, że budynki mają niezależną konstrukcję należy przedstawić odpowiednie rysunki, przekroje, rzuty, opisy z których będzie to wynikało – przepisy nie regulują tego w jaki sposób ma to być w urzędzie złożone (to nie musi być projekt). Wykonujemy takie opisy techniczne budynków – koszt 300zł za jeden budynek, 500zł za dwa budynki.

Masz inne pytania związane z budową – napisz do nas biuro@panelbud.pl lub skorzystaj z formularza.

Klikając wyślij zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych. więcej informacji na stronie www.panelbud.pl/rodo